به جامعه مجازی ظرایف خوش آمدید
چگونه از عطر و ادکلن استفاده کنیم؟

چگونه از عطر و ادکلن استفاده کنیم؟

عطر و ادکلن برای تاثیر مطلوب بر دیگران، باید در مکان درست و مناسب بکار برده شود. راز آن چیست؟ عطر را به اندازه کم در هر مکان مناسبی می توان به کار برد. در ادامه این مطلب، شما یاد می گیرید، چگونه از عطرو  ادکلن استفاده کنید.

روش1 از 3 : در چه نقطه هایی از بدن از عطر و ادکلن استفاده کنیم.

عطر را بر روی نقطه های ضربان دار استفاده کنید.
1   عطر را بر روی نقطه های ضربان دار استفاده کنید. این مناطق از بدن گرمای بیشتری تولید می کنند.گرما باعث انتشار بوی عطر به مدت طولانی می شود. اگر شما عطر را به لباس خود بزنید، بوی آن دوامی نداشته و در مدت زمان کوتاهی از بین می رود.

  • قسمت داخلی مچ دست هایتان نقطه های مناسبی برای زدن عطر هستند.
  • پشت گوش ها نقطه مناسب دیگری برای زدن عطر است که برای بسیاری از مردان این نقطه خوشایند می باشد.

قسمت جلوی سینه را برای این کار در نظر بگیرید
2   قسمت جلوی سینه را برای این کار در نظر بگیرید. این ناحیه مکان مناسبی برای زدن عطر است، زیرا باعث رایحه مطلوبی در پیراهن شما شده و در نهایت هنگامی که شما کسی را بغل می کنید، بسیار خوشایند است.

ناحیه گردن را فراموش نکنید
3   ناحیه گردن را فراموش نکنید. مقدار کمی عطر را در چندین نقطه از گردنتان بزنید. حال رایحه عطر با بوی طبیعی شما یکی شده و رایحه منحصر به فردی را برای شما فراهم می کند.

عطر را در مناطقی از بدن که بیشتر عرق می کنند، بکار ببرید
4   عطر را در مناطقی از بدن که بیشتر عرق می کنند، بکار ببرید. اگر شما تمایل دارید از بوی بد بدن خلاص شوید، از عطر به عنوان یک راه حل به منظور برطرف
کردن آن استفاده کنید.

یک یا دو نقطه را برای زدن عطر انتخاب کنید
5   یک یا دو نقطه را برای زدن عطر انتخاب کنید. شما نباید عطر را در همه مکان های داری نبض استفاده کنید. در حقیقت، اگر شما بیش از حد از عطر استفاده کنید، احتمالا برای اطرافیان شما ناخوشایند خواهد بود. در مکان های محدود و از مقدار کمی عطر استفاده کنید.

روش 2 از 3 : استفاده از عطر و ادکلن

ابتدا دوش بگیرید
1   ابتدا دوش بگیرید. آب گرم پوست شما را تمیز کرده و منافذ پوست را باز می کند. بنابراین زمینه برای استفاده از عطر فراهم می شود. رایحه عطر با پوست های غیر تمیز بخوبی ترکیب نخواهد شد و اگر شما به پوست خشک عطر بزنید، دوام آن کوتاه خواهد بود.

عطر را از فاصله چند سانتی متری بزنید
2   عطر را از فاصله چند سانتی متری بزنید. عطر را از فاصله خیلی نزدیک اسپری نکنید چراکه باعث چکیدن عطر بر روی پیراهنتان می شود. همچنین رایحه آن قوی و ناخوشایند می باشد. بنابراین عطر را در فاصله چند سانتی متری از بدن تان نگه داشته و چند مرتبه به مقدار کم اسپری کنید.

عطر را به مقدار کم استفاده کنید
3   عطر را به مقدار کم استفاده کنید. اگر شما از عطرهای بدون سری اسپری کننده استفاده می کنید، روش تر کردن را برای استفاده از آن به کار ببرید. به این ترتیب انگشت خود را در دهانه باز شیشه عطر گذاشته، شیشه عطر را به
طرف پایین برگردانده، سپس بطری را مستقیم بر روی میز بگذارید. حالا انگشت آغشته به عطر خود را در نقطه موردنظرتان به صورت ضربه ای بزنید.

  • یک مرتبه استفاده از عطر به این روش کافی است؛ آن را دو مرتبه استفاده نکنید.
  • دست های خود را پس از استفاده از این روش بشویید. در این صورت بوی عطر به هر چیزی که شما دست می زنید، منتقل نمی شود.

عطر را بر روی پوست یا لباستان مالش ندهید
4   عطر را بر روی پوست یا لباستان مالش ندهید. این کار باعث تغییر بوی عطر شده و همچنین بوی عطر سریعتر از بین می رود. شما می توانید به جای مالش عطر، فقط آن را اسپری کنید یا با روش انگشت در نقطه مورد نظر بزنید و اجازه دهید، عطر بر روی پوستتان خشک شود.

رایحه عطر را با رایحه خوشبو کننده های دیگر ترکیب نکنید
5   رایحه عطر را با رایحه خوشبو کننده های دیگر ترکیب نکنید. شما نباید عطر را به همراه خوشبوکننده های با رایحه قوی یا افترشیو استفاده کنید. ممکن است رایحه ها بخوبی با هم ترکیب نشده و همچنین رایحه های ترکیبی می تواند باعث شود شما همانند یک فروشگاه عطر با رایحه های متفاوت به نظر برسید.

عطر را مجددا استفاده نکنید
6   عطر را مجددا استفاده نکنید. شما ممکن است نقطه ای را که عطر زده اید، بو کنید و احساس کنید که بوی عطر شما از بین رفته است. اطرافیان شما، به هر حال، هنوز قادر به تشخیص بوی عطر هستند. شما احتمالا لازم است یک بار در روز، درست قبل از بیرون رفتن از خانه از عطر استفاده کنید. اگر شما کاملا احساس می کنید که باید عطر را مجددا تمدید کنید، سعی کنید آن را به مقدار ناچیز استفاده کنید.

روش3 از 3 : چه موقع از عطر استفاده کنیم.

عطر را در زمان های مناسب استفاده کنید
1   عطر را در زمان های مناسب استفاده کنید. استفاده از عطر در محل کار ضروری نیست اما بطور کلی قابل قبول است. یک رویداد بزرگ، مانند عروسی، مراسم تدفین، مهمانی یا بعد از ظهر هنگامی که شما برای خوشگذرانی و سرگرمی بیرون می روید، ممکن است استفاده از عطر لازم باشد.

  • به واکنش بوی عطر با چربی های بدنتان توجه کنید. اگر شما قصد دارید برای ورزش کردن به باشگاه بروید، برای مثال، استفاده زیاد از عطر ممکن است مناسب نباشد. در این حالت بوی بد طبیعی بدنتان با بوی عطر ترکیب شده و ممکن است از بوی بد بدنتان هم بدتر باشد.
  • برخی از مردم به بوی عطر حساسیت دارند. بنابراین شما هنگامی که در یک اداره یا در مکانهای بسته فعالیت می کنید، باید به این مسئله توجه داشته باشید.

از عطر استفاده کنید زیرا عطر باعث بوی خوب،احساس خوب و عمل همراه با  اعتماد به نفس در شما می شود
2   از عطر استفاده کنید زیرا عطر باعث بوی خوب،احساس خوب و عمل همراه با اعتماد به نفس در شما می شود. هر دلیل دیگری برای استفاده از عطر، بی معنی است. گفته شده است، هنگامی که شما  تمایل دارید از عطر استفاده کنید، آن را به کار برده و از بوی آن لذت ببرید.

عطرهای مختلف را برای مناسبت های مختلف استفاده کنید
3   عطرهای مختلف را برای مناسبت های مختلف استفاده کنید. بسیاری از مردان ترجیح می دهند، یک نوع عطر در طول روز، در محل کار بزنند و هنگامی که آنها بیرون می روند، عطری با بوی کاملا متفاوت استفاده کنند. در برخی منابع توصیه شده است که از عطرهای گرم با رایحه مرکبات در بعد از ظهر و از عطرهای تند با رایحه مشک و ادویه در شب استفاده کنید.

نکات

  • با عطر دوش نگیرید، در غیر این صورت بوی عطر شما برای دیگران آزاردهنده می باشد.مردم باید به شما بیشتر از بوی عطرتان توجه کنند.
  • با توجه به بسیاری از کتب معتبر، اگر شخصی بتواند شما را از بوی عطر/ ادکلن تان تشخیص دهد، بنابراین شما از عطر و ادکلن بیش از حد استفاده کرده اید.

هشدارها

  • عطر را از ناحیه تناسلی دور نگه دارید زیرا باعث جوش و بثورات پوستی می شود.

منبع:

چگونه؟

درباره علی خدادادی

با غصه نشو همدم سنت شکن خود باش / آزادترین فردی وقتی که نگی ای کاش...

یک نظری بگذارید